TEZ DÜZENLEME VE ÜNİVERSİTENİN YAZIM KILAVUZUNA GİYDİRME İŞLEMLERİ İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

Tez düzenleme hizmetleri nedir? konu başlığımızın altında sizlere tez düzenleme hizmetleri aşamasında neleri yaptığımızı ve bu süreçte bizlere nasıl güven sağlamanız gerektiğinden bahsedeceğim. 

Tez düzenleme hizmetleri kapsamında biz tezdoktoru.com ailesi olarak, değerli doktora,yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans ve lisans tezlerine düzenleme hizmeti vermekteyiz. Bu süreçte yapmış olduğumuz hizmet standartları kapsamında, kalite ve güven ölçütlerini ele almaktayız. Tezdoktoru.com ailesi olarak vermiş olduğunuz tezler 4 saat içerisinde teslim edilir ve tam not alırsınız. 

Tez düzenleme aşaması aslında bi o kadar kolay bilmeyenler içinde bir o kadar zorlu bir süreçtir. Bu süreçte, eğer ki tezinizi yazdınız ve tez düzenleme hakkında herhangi bir bilgi birikiminiz yok ise eğer, uzman kişilerden yardım almanızı tavsiye ederim. Çünkü tez düzenleme aşaması yazma aşamasından daha zor ve sıkıcı bir süreçtir. Tez düzenleme aşamasında dikkat etmeniz gereken hususları bir bir sizlere bu yazımızda bahsedeceğim.

Tez düzenleme aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bitirme tez yazım kılavuzunuz veya yüksek lisans/doktora lisans üstü tez yazım kılavuzunuzun güncel olmasıdır. Çünkü, kılavuzunuzun güncel olması demek tezinizi son tez yazım kurallarına göre düzenlemeniz demektir. Eğer ki eski tez yazım kılavuzunuza göre tezinizi düzenlerseniz, teziniz geçersiz sayılacak ve tekrar enstitü tarafından tarafınıza tezinizi, güncel tez yazım kılavuzuna uygun kurallara uygun bir şekilde düzenlemeniz istenecektir.

Tez düzenlemeye başlamadan önceki en önemli ikinci husus, kılavuzu doğru bir şekilde okumanız olmalıdır. Çünkü kılavuzda yer alan yazım dili kurallardan, sayfa yapısının veya kaynakça düzeni ile ilgili bilgilere kadar, noktasından virgülüne kadar bütün kurallar oldukça önemlidir. Güncel tez yazım kılavuzunuzda yer alan güncel bilgilere göre tezinizi düzenlemeniz ve enstitünüze uygun bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. 

NOT: Unutmayın tezinizi ne kadar iyi yazarsanız yazın, tez yazım kılavuzunda yer alan kurallara uygun bir şekilde tezinizi düzenlemez veya yazmaz iseniz teziniz geçersiz sayılacaktır. Belki bir yıl belkide 3 yıllık emekleriniz, tez yazım kılavuzunda yer alan şekil şartlarına uygunluğu olmaması sebebiyle geçersiz sayılacaktır.

TEZ DÜZENLEME HİZMETLERİ

Tez düzenleme hizmetleri olarak, bitirme tez yazım kılavuzu veya yüksek lisans/doktora lisans üstü tez yazım kılavuzunuzda yer alan kurallara uygun bir şekilde düzenleme işlemi yapmaktayız. Tez düzenleme hizmetlerimizi başlıklandıracak olursak eğer;

  • Kılavuzunuzda yer alan, tez kapaklarının yapılması,
  • İçindekiler,tablolar,şekiller Listesinin otomatik düzeyde yapılması,
  • Özet, Abstract sayfalarının tez yazım kılavuzunuzda yer alan şekilde ayarlanması,
  • Özet ve Abstract sayfasında yer alan anahtar kelimeler/keyword kelimelerinin alfabetik olarak sıralanması,
  • Sayfa yapısının uygun bir şekilde ayarlanması, örnek olarak aşağıdaki resme bakabilirsiniz. Unutmayın bu bir örnektir ve sizin kendi enstitünüzün tez yazım kılavuzu ile alakası yoktur.
  • Bölüm başlıklarının ve ana bölüm başlıklarının puntolarının ayarlanması.
  • Tablo şekil, grafiklerin düzenlenmesi
  • Resimler varsa boyutlarının sayfa yapısına uygun şekilde ayarlanması.
  • Kaynakça sayfasının, alfabetik olarak sıralanması.

Yukarıda saymış olduğumuz işlemler ve daha fazlasını tez düzenleme hizmetleri kapsamında, sizlere en iyi hizmeti verebilmek için sunmaktayız. 

DETAYLI BU KONU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE MAİL YOLU İLE YA DA CEP TELEFONU İRTİBAT TELEFONUMUZDAN BİZLERE SAAT KAÇ OLURSA OLSUN ULAŞABİLİRSİNİZ.

BÜTÜN ENSTİTÜLERE TEZ DÜZENLEME HİZMETİ VERMEKTEYİZ.

×

Sizin İçin Burdayız

× ONLİNE DESTEK...TIKLAYIN 7/24